Język

 | 

Language

Filtry powietrza

FILTRY I WKŁADY FILRACYJNE POWIETRZA


Filtry powietrza zbyt często są niedoceniane.

 

     Czy wiesz, że typowy silnik spalinowy, na jeden litr paliwa potrzebuje aż 10.000 litrów powietrza?  Mając tą świadomość łatwo zrozumieć, jak istotną rolę w filtracji odgrywają filtry powietrza. Filtry powietrza wychwytują cząstki ścierne, sadzę, cząstki wody, zapobiegając przedwczesnemu zużyciu silnika. Dzisiejsze silniki pracują na dopasowaniu luzów nierzadko mniejszych niż 5 mikronów, tak więc warto mieć świadomość, że nawet najmniejsze cząsteczki kurzu mogą uszkodzić ściany cylindrów, tłoki i pierścienie tłokowe i spowodować przedwczesne zużycie silnika.

     Projektowane na potrzeby rynku filtry powietrza spełniają restrykcyjne normy. Przeprowadzane sukcesywnie testy jakościowe są zgodne z normą ISO-5011. Uzyskiwana skuteczność filtracji, w zalezności od zastosowanego materiału filtracyjnego i potrzeb poszczególnych branż odbiorców mieści sie w przedziale od 99,5% do 99,9%, przez co filtry te klasują się w ścisłej czolówce światowych producentów branży filtracyjnej.

     Specjalne warunki pracy wymagają zastosowania ponadstandardowych materiałów filtracyjnych. Dlatego też w ofercie handlowej Firmy pojawiają się filtry w wersji niepalnej (tzw. flame-retardant) lub w wersji ze wzmocnioną storukturą materiału fitlracyjnego, odporną na zwiększone tarcie i niszczenie cząstkami ściernymi obecnymi w filtrowanym powietrzu.

     Wszytkie filtry wposażone są w dopasowane do obudów uszczelnienia poliuretanowe lub NBR, przez co w kazdym przypadku zapewniona jest szczelność filtra przy jednoczesnej pełnej ochronie jest konstrukcji.

 

Czy wiesz, że nasze filtry od wielu lat przechodzą pozytywnie testy w najcięższych, niewyobrażalnych warunkach pracy w górnictwie, w takich kopalniach jak KGHM, JSW, Kompania węglowa?

 

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji